...:::Scrapbooking:::...

Pasje tworzenia
Teraz jest So lis 18, 2017 4:34 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 5:52 pm 
expert
expert

Pytałam juz na rozmowach real, ale jeszcze tu spróbuje, może dziewczyny z digi bedą wiedziały coś więcej...

Dziewczyny, ponieważ mój inglisz jest nieco słabawy - mam pytanie do Was.
Chodzi o zestawy digital freebies oraz takie, które można kupić.
Można je sobie drukować i robić z nich scrapy real dla siebie - to wiem.
I wiem też, że nie wolno obsolutnie ich drukowac i sprzedawać.
Ale jesli wydrukuję sobie element lub zestaw i uzyje go do zrobienia kartki, to czy tą kartkę mogę sprzedać??

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 10:14 pm 
Moderator
Moderator

wg mnie nie... bo to jest wykorzystanie w celach komercyjnych... no chyba, że autor dopuszcza taką możliwość w co wątpię...
nie wiem jak jest z elementami, za które się płaci... tu decyduje licencja... jeśli nie ma zastrzeżenia co do wykorzystania komercyjnego to uważam, że można... tak rozumuję, że jak się kupi jakieś dodatki np. w pasmanterii to nikt nie będzie pytał czy może to odsprzedać... a sklepy on-line to takie same sklepy jak te w realu... ale wg mnie trzeba dokładnie przeczytać licencję...

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 11:15 pm 
expert
expert

A znasz może inglisz na tyle????

TERMS OF USE:

All kit contents and other Shabby Princess products Copryight 2007 Shabby Princess Designs, unless otherwise stated in this document. Ownership and copyright of all Shabby Princess Designs art is retained by Shabby Princess Designs.

By purchasing OR downloading a kit, elements, layouts, etc., you are purchasing a license to use these products for PERSONAL scrapbooking use and agree to these terms.

You may not share, loan or redistribute any Shabby Princess Designs products and/or art.

ShabbyPrincess kits (elements, papers, Piece-a-Cake pages, etc.) are for PERSONAL, non-commercial use only. They may NOT be used for the purpose of web design or web templates, albums, eBay product pages or eBay about me pages, cards or any type of art that will be used for the purpose of selling or generating income.

EXCEPTIONS:

You MAY submit your layouts using Shabby Princess Designs to magazines and other publications that grant prizes (money or gifts) for selection as long as pro

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 11:29 pm 
Moderator
Moderator

tu stoi napisane, że można tylko i wyłącznie do użytku własnego nie handlowego... nie wolno rozdzielać kompletu, odstępować, rozprowadzać... nie można używać na szablony stron www, ani na żadny typ sztuki w celach zarobkowych... ale można do niej napisać a rozpatrzy prośbę

zresztą popatrz jak przetłumaczył to translator..

"OKRESY (TERMINY) UŻYCIA: Cały komplet zadowala (zawartość) i inna Nikczemna Księżna produktów *Copryight* 2007 Nikczemna Księżna Przeznacza (projektuje), jeżeli nie inaczej w tym dokumencie. Własność i prawo autorskie całej Nikczemnej Księżnej Projektów sztuki jest przechowywana przez Nikczemne Projekty Księżnej. Przez sprawianie (nabywczy) ALBO wyładowujący komplet, elementy, *layouts*, i tak dalej., wy sprawiacie licencję używać te produkty dla WŁASNEGO *scrapbooking* użycie (za pomocą) i zgadzają się na te okresy (terminy). Wy nie możecie rozdzielać, pożyczać (pożyczka) albo rerozprowadzają wszelką Nikczemną Księżną Projektów produktów i /albo sztuka (artystyczny). *ShabbyPrincess* komplety (elementy, papiery, *Piece-a-Cake* numeruje strony, i tak dalej.) są dla WŁASNY, niehandlowe użycie tylko. One NIE mogą być używani dla celu sieci (tkanina) przeznaczać (projektować; projekt; projektowany) albo szablony sieci (tkanina), *albums*, *eBay* strony produktu albo *eBay* o mnie numeruje strony, karty albo wszelki typ sztuki który będzie używany dla celu sprzedaży albo produkujący (produkowanie) dochód. WYJĄTKI (Z WYJĄTKIEM): Wy MOŻECIE oddawać na rozpatrzenie wasz *layouts* używający (używanie; przyzwyczajający się) Nikczemny Projekty Księżnej do magazynów (czasopismo) i innych publikacji co (żeby; który) przyznają (spełniać) nagrody (pieniądze albo dary ) dla wyboru jak (ponieważ) długi (długo) jak (ponieważ) fachowiec (fachowy)"

Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 28, 2007 11:57 pm 
expert
expert

heheheh a to Ci Nikczemna Księżna :)

No szkoda, że nie można, ale przynajmniej wszystko jasne!

Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 12:03 am 
expert
expert

uhk napisał(a):
heheheh a to Ci Nikczemna Księżna :)!

kocham Ci wiesz? :lol: :lol: :lol: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: So gru 29, 2007 8:18 pm 
expert
expert

No, nie wiedziałam, ale dobrze jest mieć tę wiedzę :):):)

Dziewczyny a na bloga mogę sobie czołówkę z freebiesa zrobić????

Tytuł:
PostNapisane: N gru 30, 2007 1:41 am 
Moderator
Moderator

wg tej licencji to nie - bo to jest część strony www a tam jest mowa o "...They may NOT be used for the purpose of web design or web templates..." a więc o projektach stron w tym szablonach blogowych również...

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 01, 2008 2:36 pm 
expert
expert

A no to szkoda!
Dziękuję za pomoc :D

PostNapisane: Cz sty 17, 2013 9:02 pm 
specjalista
specjalista

podbijam temat tylko z innym pytaniem

a mianowicie, jeśli sobie wydrukuję jakiś element i np. użyję do kartki czy albumu itp. to nie ma przeciwwskazań, żeby np. taką kartkę pokazać na forum czy fb?

i czy są jakieś freebies, które można użyć a potem album czy kartkę sprzedać z takimi elementami, czy nie warto szukać, bo nie ma?

PostNapisane: Cz sty 17, 2013 9:44 pm 
specjalista
specjalista

bo np. na Shabby Princess to chyba nic nie wolno.....

PostNapisane: Pt sty 18, 2013 10:11 am 
specjalista
specjalista

pomóżcie

najbardziej mi zależy, żeby wiedzieć czy można coś stworzonego za pomocą freebies pokazać na forum czy fb......

PostNapisane: Pt sty 18, 2013 10:20 am 
Moderator
Moderator

pokazać na fb czy forum można ale musisz przy pracy podać credits czyli wypisać autorów dodatków, z których praca powstała... pod takim warunkiem autorki udostępniają swoje dodatki... trzeba czytać TOU (warunki użytkowania) dołączone do zestawu - tam autorki dokładnie opisują co można a co jest zabronione...

natomiast bardzo rzadko można trafić na freebiesy, które mogą być użyte do prac komercyjnych... one są oznaczone CU czyli commercial use - komercyjne wykorzystanie (PU to personal use - użytek osobisty)

PostNapisane: Pt sty 18, 2013 10:33 am 
specjalista
specjalista

dziękuję bardzo za odpowiedź

a można ich użyć dla zrobienia np. kartki lub albumu dla kogoś, w sensie byłby to prezent ode mnie?

PostNapisane: Pt sty 18, 2013 11:26 am 
Moderator
Moderator

tak, w taki sposób można wykorzystać

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1