...:::Scrapbooking:::...

Pasje tworzenia
Teraz jest So paź 21, 2017 9:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sie 10, 2012 9:18 pm 
zorientowany
zorientowany

ushii napisał(a):
1. Magnetyczny ogranicznik - teoretycznie pomaga szyć prosto przy brzegu materiału (piszę "teoretycznie", bo ja go w ogóle nie używam :), ale pewnie się sprawdza) ale z powodzeniem znacząco ułatwi szycie w linii prostej po scrapie, kartce - wystarczy ustawić go w odpowiedniej odległości od stopki i kartka gładko przesuwa się wzdłuż niego, a my mamy piękny szew. Jeśli maszyna ma plastikowa obudowę, to wiem, ze sa tez wersje z jakimś systemem mocującym... koszt kilkuzłotowy.

Obrazek
(to to po prawej stronie zdjęcia)

czy któraś z Was tego używa? dręczy mnie proste szycie. próbuję i zawsze gdzieś mi coś ucieknie. a napatrzeć się nie mogę na idelane przeszycia na kartkach...
do tej pory podklejałam sobie zamiast tego liniału piankę dystansową, ale ona jest miękka i papier ją 'wciskał' niekiedy :)
i tak się zastanawiam nad zakupem liniału.

Galeria

PostNapisane: So lut 23, 2013 9:34 am 
początkujący
początkujący

Ja pomagam sobie palcem tzn. palec wskazujący prawej ręki układam przy brzegu kartki a dokładnie na jej krawędzi (z prawej strony) a lewą ręką asekuruję resztę kartki. I szyję powoli. Kiedy widzę, że ścieg wychodzi równo - przyspieszam:) A co ogranicznika - mimo, że taki posiadam, nigdy nie używam. Próbowałam przy szyciu papieru i przy tkaninach i jak dla mnie - nie sprawdza się i jest trochę kłopotliwe.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1