...:::Scrapbooking:::...

Pasje tworzenia
Teraz jest Wt lis 21, 2017 11:12 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 19, 2011 10:45 pm 
expert
expert

Chodzi mi o blokadę do momentu opuszczenia strony, wylogowania się z niej. Rozumiem jednak i Twoje argumenty. Mnie jest jednak przykro, że nie mogłam kupić tego, co już w koszyku miałam :(

Mój blog

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 21, 2011 10:05 pm 
początkujący
początkujący

A ja mam takie pytanie, jako że do sklepu zaglądam od niedawna to może jeszcze się nie połapałam, ale wydaje mi się że na liście społecznej nie ma jak zobaczyć opisów produktów, z kolei produktów tych nie ma "normalnie" w sklepie, a jeżeli używam wyszukiwarki (google) to nagle "normalnie" jest ten produkt w sklepie z dłuugim cudnym opisem. Czy robię coś źle? jeśli tak to przepraszam za problem :)

Dodane po 1 minutach:

Ahh..zapomniałabym, jeśi można, to prosiłabym aby do listy społecznej był guzik w sklepie, bo to mniej klikania niż wchodzenie na bloga :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 7:54 am 
expert
expert

olgat napisał(a):
A ja mam takie pytanie, jako że do sklepu zaglądam od niedawna to może jeszcze się nie połapałam, ale wydaje mi się że na liście społecznej nie ma jak zobaczyć opisów produktów, z kolei produktów tych nie ma "normalnie" w sklepie, a jeżeli używam wyszukiwarki (google) to nagle "normalnie" jest ten produkt w sklepie z dłuugim cudnym opisem. Czy robię coś źle? jeśli tak to przepraszam za problem :)

Niektóre produkty z Listy Społecznej były dostępne w sklepie i wtedy Google zapamiętał adres do nich. Kiedy produkt jest niedostępny, nie ma go na liście produktów w sklepie, ale można trafić na jego stronę właśnie przez Google albo mając odnośnik w ulubionych (i wtedy zamiast koszyka pojawia się komunikat o krasnoludkach).
Brak opisów na Liście Społecznej wynika z tego, że jest tam kilkaset produktów, których sam nie widziałem - dlatego jest tam tylko zdjęcie od producenta, a informacji o nim trzeba poszukać samemu. W przypadku produktów w sklepie opis jest, bo produkty te miałem fizycznie, mogłem je zmierzyć i opisać.

Cytuj:
Ahh..zapomniałabym, jeśi można, to prosiłabym aby do listy społecznej był guzik w sklepie, bo to mniej klikania niż wchodzenie na bloga :)

Nie jest to zły pomysł :)

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 9:56 pm 
początkujący
początkujący

W takim razie nie ma problemu z opisami, rozumiem zupełnie i było by bardzo miło z tym guziczkiem do listy społecznej w sklepie :D.

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 11:17 am 
ZŁY glina
ZŁY glina

Dostałam w prezencie kod upominkowy i wszystko fajnie, az do momentu zapłaty.Ponieważ przekroczyłam o kilka złotych kwotę, chciałam zapłacic PayPalem, a PayPal żąda ode mnie całej sumy (nie uwzględnia kodu). (Uwzględnia kod, ma specalne okienko, żeby taki wpisać, ale swój własny, PayPalowy).
Ja tam mogę zapłacić przelewem, żaden problem, ale może chcecie wiedzieć ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 29, 2011 7:23 pm 
expert
expert

Kayla napisał(a):
Dostałam w prezencie kod upominkowy i wszystko fajnie, az do momentu zapłaty.Ponieważ przekroczyłam o kilka złotych kwotę, chciałam zapłacic PayPalem, a PayPal żąda ode mnie całej sumy (nie uwzględnia kodu). (Uwzględnia kod, ma specalne okienko, żeby taki wpisać, ale swój własny, PayPalowy).
Ja tam mogę zapłacić przelewem, żaden problem, ale może chcecie wiedzieć ;)

Dziękuję bardzo. Niestety znam ten problem - to jest też powód, dla którego kupony upominkowe nie są dostępne w normalnej sprzedaży.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 4:32 pm 
expert
expert

Serdecznie zapraszamy do odświeżonego sklepu Scrap.com.pl!

W sklepie parę rzeczy się nie zmieniło, są to:
- motyw graficzny w tonacji błękitno-biało-zielonej
- układ kategorii
- Zachcianki (inaczej zwane listą życzeń, schowkiem lub przechowalnią)
- loginy i hasła klientów, historia zamówień
- numery konta, sposoby płatności (Przelewy24, PayPal)
- sposoby wysyłki

A oto nowe rzeczy związane z działaniem sklepu:
- sklep działa na nowym serwerze - sytuacja, że sklep przestaje działać, kiedy dużo ludzi go przegląda, nie powinna się już zdarzyć
- zmienione zostało oprogramowanie sklepu, dzięki czemu mogły pojawić się dodatkowe funkcje a sklep działa szybciej
- nowy układ sklepu z koszykiem po prawej stronie
- dodatkowe możliwości sortowania produktów
- wybór jednej z 4 wersji językowych (polska, angielska, rosyjska i niemiecka) oraz jednej z 16 walut (prosimy o wyrozumiałość przy korzystaniu z wersji innych niż polska - nie są jeszcze przetłumaczone w 100%)
- możliwość kupowania bez rejestracji
- szybsze składanie zamówień - wystarczy na jednej stronie wybrać sposób przesyłki i płatności, wpisać adresy, a na drugiej stronie potwierdzić zamówienie i gotowe!
- konieczność wyboru faktury lub paragonu jako dokumentu sprzedaży w momencie składania zamówienia
- możliwość samodzielnego wydrukowania faktury pro-forma od razu po złożeniu zamówienia
- płatność przez Przelewy24 uwzględnia naliczone rabaty

Przy okazji zmieniły się również zasady dotyczące wysyłek:
- pojawiła się minimalna kwota zamówienia do wysyłki pocztą - 15zł oraz kurierem - 30zł, poniżej 15zł jest dostępny tylko odbiór osobisty
- maksymalna wartość zamówienia dla wysyłki pocztą to teraz 250zł - czyli dla kwoty od 150zł do 250zł można samemu wybrać czy gratisowa wysyłka ma być pocztą, czy kurierem
- maksymalna waga paczki wysyłanej pocztą rośnie z 1kg do 2kg
- kiedy w koszyku znajdują się rzeczy ciężkie lub duże (dziurkacze, bazy albumowe, segregatory, itp.) opcja wysyłki pocztą znika i można wybrać tylko kuriera (nawet jeśli kwota zamówienia to tylko 50zł)
- usunięta zostaje opcja przesyłki "zamówienie łączone" - w przypadku konieczności dodania pojedynczych produktów można to zrobić emailem, w przypadku gdy dodatkowych produktów jest więcej niż 3 to należy złożyć nowe zamówienie, a stare będzie usunięte
- nowe, niższe stawki dla przesyłek pobraniowych i niższa wartość zamówienia dla darmowej przesyłki za pobraniem: do 50zł koszt przesyłki to 14zł, do 100zł 12zł, do 150zł 10zł, do 250zł 4zł, a powyżej 250zł przesyłka jest gratis.
- rabat na duże zamówienia: upust 5% dla zamówień powyżej 500zł, 6% powyżej 600zł, itd. aż maksymalnego rabatu 10% od 1000zł*
- rabat przy odbiorze osobistym w sklepie: 10% upustu dla zamówień powyżej 50zł*
*dla maszynek i bindownic rabat przy wysyłce nie obowiązuje, przy odbiorze osobistym jest to 5%

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w testowaniu naszego nowego sklepu, dlatego pierwszych 50 klientek (i klientów), które złoży w nim zamówienia, otrzyma od nas gratis ornamentowe rameczki! Dołożymy jedną rameczkę za każde 20zł zamówienia (na przykład przy zamówieniu za 60zł będą to 3 małe ramki, za 120zł 3 małe i 3 średnie, a powyżej 120zł każde 20zł więcej to 1 duża ramka!). To dodatkowe produkty za 7,50zł przy zamówieniu za 60zł, 17,10zł dla zamówienia za 120zł i 32,70zł dla zamówienia za 200zł! (Licznik startuje od numeru zamówienia 9715).

Zapraszamy również do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi, zarówno napisane tutaj na forum jak emailem czy w komentarzach do zamówień.

Ponieważ zmienił się adres IP serwera, to jeśli komuś zamiast sklepu http://sklep.scrap.com.pl otwiera się cały czas strona startowa z wyborem sklep/blog, to trzeba kliknąć na przycisk "Start", potem "Uruchom", wpisać
Kod:
ipconfig /flushdns
i kliknąć OK. Po odświeżeniu strony powinna się już otworzyć prawidłowa strona.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 4:55 pm 
specjalista
specjalista

Endi napisał(a):
[b]Serdecznie zapraszamy do odświeżonego sklepu
Ponieważ zmienił się adres IP serwera, to jeśli komuś zamiast sklepu http://sklep.scrap.com.pl otwiera się cały czas strona startowa z wyborem sklep/blog, to trzeba kliknąć na przycisk "Start", potem "Uruchom", wpisać
Kod:
ipconfig /flushdns
i kliknąć OK. Po odświeżeniu strony powinna się już otworzyć prawidłowa strona.

W Windows 7 nie ma - o ile dobrze pamiętam - start -> uruchom ;) po wpisaniu do okienka uruchamiającego podanej komendy nic się nie dzieje, a po wpisaniu w wierszu poleceń ipconfig /flushdns pojawia się komunikat:

Kod:
...>ipconfig /flushdns

Konfiguracja IP systemu Windows

Pomyślnie opróżniono pamięć podręczną programu rozpoznawania nazw DNS.

Ale nic to nie zmienia. Nadal nie mogę się dostać na stronę sklepu ;)

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 5:16 pm 
expert
expert

GosiaK napisał(a):
W Windows 7 nie ma - o ile dobrze pamiętam - start -> uruchom ;) po wpisaniu do okienka uruchamiającego podanej komendy nic się nie dzieje

Polecenie się wykonuje, ale okienko się od razu zamyka - dlatego może się wydawać, że nic się nie dzieje

Cytuj:
, a po wpisaniu w wierszu poleceń ipconfig /flushdns pojawia się komunikat:

Kod:
...>ipconfig /flushdns

Konfiguracja IP systemu Windows

Pomyślnie opróżniono pamięć podręczną programu rozpoznawania nazw DNS.

Ale nic to nie zmienia. Nadal nie mogę się dostać na stronę sklepu ;)

Rozesłanie się adresu nowego serwera może zająć do 24h, skoro wyczyszczenie pamięci adresów nie pomaga, to stronę będzie można obejrzeć po wpisaniu adresu http://nowy.scrap.com.pl (jednak poruszanie się w sklepie będzie trudne, ponieważ każdy link prowadzi do adresu z sklep.scrap.com.pl na początku).
Do jutra w każdym bądź razie wszystkie problemy powinny zniknąć :)

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 7:23 pm 
scrapoholik
scrapoholik

Czy ustawienie sortuj "domyślnie" oznacza,że produkty będą uporządkowane od najnowszych w sklepie? Bo jest tam opcja wg ceny wg producenta, a nie widzę wg daty dodania do sklepu, a sądzę,że wiele osób korzysta z takiej opcji,żeby sprawdzić co się pojawiło nowego.

Tytuł:
PostNapisane: So wrz 17, 2011 8:53 pm 
expert
expert

beata-oln napisał(a):
Czy ustawienie sortuj "domyślnie" oznacza,że produkty będą uporządkowane od najnowszych w sklepie? Bo jest tam opcja wg ceny wg producenta, a nie widzę wg daty dodania do sklepu, a sądzę,że wiele osób korzysta z takiej opcji,żeby sprawdzić co się pojawiło nowego.

Produkty są sortowane alfabetycznie, za wyjątkiem zakładki "Nowości", gdzie są sortowane od najmłodszych do najstarszych.

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 10:36 am 
Moderator
Moderator

Zamówienie dopiero co składałam, więc nie przetestuję na razie, ale mogę się podzielić spostrzeżeniami bezzakupowymi ;)

Szata graficzna przyjemna dla oka, układ podobny jak w innych sklepach, co ułatwia nawigację ;) Podoba mi się zwłaszcza: wyszukiwanie w/g producenta na głównej stronie, przeniesienie okienka logowania wyżej oraz usunięcie określenia "stary dobry klient" ;) ;) ;) i w ogóle przeniesienie kategorii z dołu na pasek boczny. Nie wiem, czy tak miało być, ale wydaje mi się, że powinno być okienko "Darmowa wysyłka", a nie samo "Darmowa"??

Generalnie zmiana na plus :)

W mojej galerii klikasz i oglądasz, co chcesz :D

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 10:49 am 
expert
expert

Cytuj:
przeniesienie okienka logowania
oraz
zdecydowanie lepsze fajne kolorki

duży plus...

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 12:09 pm 
scrapoholik
scrapoholik

Próbowałam zrobić zakupy, przy kosztach wysylki Europa strefa A, Wlochy, pisze mi:
"Koszt transportu ustalany indywidualnie.
W tej chwili system nie jest w stanie określić ceny wysyłki.
W sprawie kosztów przesyłki skontaktujemy się z Państwem po złożonym zamówieniu."
Spodziewalam sie, ze naliczaa sie to automatycznie.
Są to czasowe niedogodności, czy tak juz zostanie na zawsze?
Ja, jednako klient, wolałabym wiedzieć wczesniej ile kosztuje wysylka i nie robic zamieszania z anulowaniem zamowienia.

Tytuł:
PostNapisane: Pn wrz 19, 2011 12:13 pm 
expert
expert

malinka01 napisał(a):
Próbowałam zrobić zakupy, przy kosztach wysylki Europa strefa A, Wlochy, pisze mi:
"Koszt transportu ustalany indywidualnie.
W tej chwili system nie jest w stanie określić ceny wysyłki.
W sprawie kosztów przesyłki skontaktujemy się z Państwem po złożonym zamówieniu."
Spodziewalam sie, ze naliczaa sie to automatycznie.
Są to czasowe niedogodności, czy tak juz zostanie na zawsze?
Ja, jednako klient, wolałabym wiedzieć wczesniej ile kosztuje wysylka i nie robic zamieszania z anulowaniem zamowienia.

Cennik przesyłek zagranicznych jest podany tutaj http://sklep.scrap.com.pl/koszt-dostawy ... pm-11.html . Jak widać, koszt zależy od wagi zamówienia - i nie jesteśmy w stanie go obliczyć przed złożeniem zamówienia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 267 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1