...:::Scrapbooking:::...

Pasje tworzenia
Teraz jest Wt lis 21, 2017 11:21 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 5:02 pm 
Moderator
Moderator

Nie wiem co prawda, czy mam "władzę" zakładać tematy w królestwie Endiego - w razie czego, Szefie, skasuj :lol:

Po prostu uznałam, że przydałoby się miejsce na dyskusje na temat kupionych skarbów, żeby nie zajmować miejsca w "e-sklepach", skoro jest odrębne podforum dla scrap.com.pl, i żeby nie trzeba było błądzić po pozostałych dwóch tematach tegoż.

Na początek, chociaż pewnie już gdzieś na ten temat się wypowiadałam, serdeczne dzięki za wszystkie starociowe, kryształowe, perłowe i sztruksowe ćwieki. Są super po prostu :)

Za to biały tusz Latarniowy jakoś mi nie podszedł. Niewygodne do trzymania opakowanie, i chociaż stemple pokrywa aż za dobrze (aż ciężko domyć), to odbija słabo, a przy bardziej skomplikowanych, drobnych motywach po prostu źle. Może to ja coś nie tak robię??

Za to ten nowy tusz do embossingu jest bardzo przyzwoity, faktycznie mocno lepi, i poduszka idealna, nie za miękka, nie za gąbczasta.

W mojej galerii klikasz i oglądasz, co chcesz :D

Ostatnio edytowano Wt sty 26, 2010 6:55 pm przez oliwiaen, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 6:10 pm 
expert
expert

1. Bardzo chętnie posłucham opinii na temat produktów, ale bardzo proszę aby wypowiadać się tylko o produktach Latarnia Morska - tylko na te produkty mamy wpływ jak wyglądają. U innych producentów musimy zamawiać tylko to co mają i co zamawia cała Ameryka ;)

2. Jeśli chodzi o biały tusz to jego "odbijalność" bardzo mocno zależy od papieru - na większości amerykańskich i Victorianie odbija się fajnie, natomiast w niektóre inne wsiąka i nic nie widać.
Biały tusz na Victorianie:
Obrazek

Ostatnio edytowano Wt sty 26, 2010 6:46 pm przez Endi, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 6:18 pm 
Endi napisał(a):
1. Bardzo chętnie posłucham opinii na temat produktów, ale bardzo proszę aby wypowiadać się tylko o produktach Latarnia Morska - tylko na te produkty mamy wpływ jak wyglądają. U innych producentów musimy zamawiać tylko to co mają i co zamawia cała Ameryka ;)

Bardzo popieram, nie ma co Endiemu zaśmiecać jego kącika opiniami o innych produktach, zwłaszcza, że takie tematy z ocenami juz gdzieś funkcjonują. Z drugiej strony myśle, że jest to właściwe miejsce do dyskusji na temat produktów Latarnia Morska.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 6:19 pm 
ZŁY glina
ZŁY glina

To wyżej pisałam ja.

PostNapisane: Wt sty 26, 2010 6:27 pm 
expert
expert

oliwiaen napisał(a):
Za to biały tusz Latarniowy jakoś mi nie podszedł. Niewygodne do trzymania opakowanie, i chociaż stemple pokrywa aż za dobrze (aż ciężko domyć), to odbija słabo, a przy bardziej skomplikowanych, drobnych motywach po prostu źle. Może to ja coś nie tak robię??

Całkiem możliwe, bo ja uważam, że to najlepszy biały pigmentowy tusz jaki jest :) Dobrze kryje, ładnie odbija, sama długo testowałam zanim wydałam opinię, na której oparł się Endi puszczając do produkcji. Jest lepszy od ColorBoxa, który uważam za bardzo dobry.

Poduszka nie jest super wygodna, ale jest zrobiona wg zasady - jak najmniej opakowania- jak najwięcej produktu. Kształt ułatwia przechowywanie i transport (co z kolei wpływa na niską cenę). Ciasno się zamyka - także specjalnie, bo nie wysycha szybko.

mój poprzedni nick forumowy to "ciasteczko"
galeria forumowa - realki * galeria forumowa - digitalki * galeria forumowa nie-skrapki

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 6:54 pm 
Moderator
Moderator

A czy ten czarny brzeg pudełka wyższy o pół cm bardzo drastycznie wpłynąłby na cenę? Bo trzymanie ułatwiłby zdecydowanie.

Co do wyrażania opinii o innych produktach: uznałam, że skoro podforum jest dla sklepu, to powinno tu być miejsce rozmów o całym jego asortymencie - trochę to będzie sztuczne tu rzucić słówko o produktach Latarniowych, a o czym innym - lecieć szukać innego kącika.

Ale OK, nie ja tu rządzę ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 6:57 pm 
ZŁY glina
ZŁY glina

Tak, ale pozostałe produkty sa tez dostepne w innych sklepach, jak będe szukać opinii o np. papierach Webster's Pages, to raczej w ogólnozakupowym, nie tutaj.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 7:13 pm 
Moderator
Moderator

Ciekawe, ile osób będzie się kierować tą samą zasadą ;) Bo ja Webstersy kupowałam u Endiego, i tu właśnie szukałabym informacji, nie szukając w myślach, któryż to inny sklep też je ma :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 7:32 pm 
Moderator
Moderator

ja jestem bardzo zadowolona z ćwieków latarniowych. Mam tylko jedna uwage do owalnych kryształków sa niedokładnie wklejone w ramkę srebrna.
jakosc wykonania okrągłych jest znacznie wyższa.
ALE bardzo mozliwe ze to mi sie takie ferelne trafiły :( jak zamawilam epoxydowe ćwieki (nie od endiego) tez zawsze mi sie 1 przynajmniej trafił przyklejony krzywo ;)

co ważne nózki w cwiekach latarni łatwo jest rozgiac ( i przygiąc spowrotem w razie co)i się nie łamią ;)

:superman: :surrender: :greedy:

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 7:52 pm 
Moderator
Moderator

Mnie też się trafiło kilka krzywych owalnych, wcześniej też na przezroczystych widać było zmatowienia od pocierania się ćwieków nawzajem, dlatego też decyzja o zmianie sposobu pakowania była trafiona :)

Zapomniałam jeszcze napisać słówko o tych nowych kwiatkach - bardzo podoba mi się, że te małe margerytki są tak mocno wygięte, dają ładny efekt przestrzenny :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 8:03 pm 
expert
expert

oliwiaen napisał(a):
A czy ten czarny brzeg pudełka wyższy o pół cm bardzo drastycznie wpłynąłby na cenę? Bo trzymanie ułatwiłby zdecydowanie.

Brzeg wyższy o pół centymetra oznacza, że:
1. musielibyśmy zapłacić fabryce produkującej opakowania ok. 10 000$ za wykonanie formy do takich pudełeczek.
2. musielibyśmy fabryce, która napełnia pudełeczka tuszem zapłacić ok. 3 000$ za przestawienie maszyny do napełnienia do innego wymiaru pudełeczek (i przestawienie jej z powrotem do tego rozmiaru, którego używają normalnie).
3. musielibyśmy zamówić przynajmniej 100 000 tuszów, które w dodatku byłyby dużo droższe, bo zamiast gotowych pudełek byłyby wykonywane tylko dla nas specjalne.

Może obrazując inaczej: Fiat Panda ma długość 3,57m. Namówcie Fiata, aby robił Pandy dłuższe o 10cm - wtedy by miały większy bagażnik i były wygodniejsze. No i nie powinny być droższe - w końcu "to tylko 10cm".

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 8:05 pm 
Moderator
Moderator

te nowe?

bo te stare kwiatuszki jak dla mnie za plaskate są. Ale za to maja fajne kolory i ładnie je sie warstwuje jak się samemu je pomęczy ;)

no i nie zapominajmy o cenie która jest mega plusem

:superman: :surrender: :greedy:

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 8:29 pm 
Moderator
Moderator

Endi, ale przecież tusze innych firm mają inne opakowania - tylko Latarnia Morska ma tak płaskie, przynajmniej ja innych takich nie widziałam. Czy to były jedyne dostępne? Wiadomo, że teraz zmiana pociąga za sobą koszty, można było na początku inaczej zdecydować ;)
Ale skoro po ptokach, to trudno. Nie używam białego tuszu na tyle często, by to był jakiś wielki problem, a cena na pewno jest plusem, dla wielu zapewne przeważa, pomimo niewygodnego opakowania.
Natomiast kwestia jakości odbitki faktycznie może zależeć od papierów, kiedy nabędę Victorianę, to poćwiczę. Na razie odbijałam na szarym kartonie i czarnym Bazzillu i się rozczarowałam.

Piekielna: tak, te nowe najnowsze :D I bardzo ładnie dopasowane do siebie rozmiary dużych i małych margerytek - aż się chce składać :) (a czy to marka Latarniowa, można tu o nich legalnie rozmawiać? :D )

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 8:51 pm 
expert
expert

oliwiaen napisał(a):
Endi, ale przecież tusze innych firm mają inne opakowania - tylko Latarnia Morska ma tak płaskie, przynajmniej ja innych takich nie widziałam.

Endi nam zaraz spuchnie z dumy, bo jak rozumiem porównujesz go do firm z co najmniej paroletnim stażem na rynku i wielkością sprzedaży liczoną w milionach ;) :lol:

mój poprzedni nick forumowy to "ciasteczko"
galeria forumowa - realki * galeria forumowa - digitalki * galeria forumowa nie-skrapki

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 26, 2010 9:07 pm 
Moderator
Moderator

Niech puchnie, bo ma powody do dumy - zewsząd sypią się zasłużone nagrody i pochwały od zadowolonych klientek, a sprzedane miliony to tylko kwestia czasu :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1