...:::Scrapbooking:::...

Pasje tworzenia
Teraz jest Cz cze 22, 2017 3:20 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3804 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 250, 251, 252, 253, 254
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr wrz 24, 2014 9:51 pm 
początkujący
początkujący

Dziękuję Wam za Wasze opinie :) . Nadal jestem na etapie podejmowania decyzji. Już byłam prawie zdecydowana na robala, ale pojawiła się Evolution Advanced i znów za bardzo nie wiem co mam wybrać.
Jej plusem jest to, ze się składa i te rozkładane ramiona wydają mi się solidniejsze niż w robalu, ale jest to opinia na podstawie filmów na yt a nie naocznego sprawdzenia. Evolution ma też regulację wałków, ale na razie trudno mi stwierdzić, czy okaże się to jej zaletą, czy wadą. I trochę się obawiam, bo na anglojęzycznej stronie znalazłam bardzo różne opinie na temat tej maszynki. Spróbuje jeszcze zapytać się w grupie na fb. Może miał ktoś osobiście z nią do czynienia.

PostNapisane: Pt paź 03, 2014 6:34 pm 
expert
expert

Przetestowałam i używam Evolution Advanced; Kolorowanka (moja siostra :P) robiła prezentację tej maszynki na Ogólnopolskim Craft Party w Poznaniu.
( zdjęcie z pokazu na fanpage'u Scrap.com.pl )
Wcześniej przez 5 lat używałam zgrabnego Wizarda od Spellbinders, i on nadal miewa się dobrze, ale niestety nie jest już produkowany.

Z Evolution Advanced jestem zadowolona, faktycznie jest cicha i docina za pierwszym zamachem najbardziej problematyczne wykrojniki. Nie jestem masowym wycinaczem, ale potrzebuję się z maszynką przemieszczać i zależy mi na ergonomicznej konstrukcji. Fajne są gumowane uchwyty (dobrze się trzyma), a w tych "rozkładanych ramionach" jest miejsce do przechowywania rączki albo wykrojników. Regulowana odległość między wałkami jest dobrym rozwiązaniem, ale wymaga nauczenia się najczęściej używanych ustawień albo korzystania ze ściągi od producenta (przynajmniej na początku).
Tak wygląda ta ściąga.

To co mnie uwiera, to główna płytka/platforma - jest duża (dużo wykrojników naraz się zmieści), ale przez to ciężka. Może służyć do samoobrony ;)

mój poprzedni nick forumowy to "ciasteczko"
galeria forumowa - realki * galeria forumowa - digitalki * galeria forumowa nie-skrapki

PostNapisane: N paź 26, 2014 12:53 am 
początkujący
początkujący

W końcu dokonałam zakupu i mój wybór padł na Evolution Advanced :) .
Na razie jestem zadowolona z maszynki. Nie mam jeszcze zbyt wielu wykrojników, ale te co mam udało mi się wyciąć . Aktualnie próbuję wyczuć ustawienia pokrętła. Ponieważ do tej pory nigdy nie miałam kontaktu z maszynka, nie wiem na ile mocno mogę docisnąć wałki, zeby czegoś nie zepsuć.
Dlatego też nie wszystkie wykrojniki wycięłam za pierwszym razem. Miałam tylko nadzieję, że płytka B nie będzie się wyginała, ale niestety wygięła się trochę dość szybko. No i oczywiście musiałam coś schrzanić na początek a mianowicie tak mi się spodobało to wycinanie i chciałam wyciąć dużo i szybko, że w którymś momencie położyłam odwrotnie wykrojnik i mi się odcisnął na tej dolnej platformie. W niczym to nie przeszkadza, ale serce boli :(

PostNapisane: Wt lis 25, 2014 6:30 pm 
expert
expert

Felixa, płytkę B sobie obracaj, to się będzie prostowała. Ja już się sporo nacięłam na warsztatach, pokazach i spotkaniach, i nie jest już całkiem płaska, ale wycina normalnie.

galeria forumowa - realki * galeria forumowa - digitalki * galeria forumowa nie-skrapki

PostNapisane: Śr lut 11, 2015 10:19 am 
początkujący
początkujący

Szukam odpowiedniego wątku i dalej nie mam pewności czy piszę w dobrym miejscu.
Ale skoro tu trwa rozmowa o wycinakach to może ktoś pomoże.... ależ mi się zrymowało :)
Czy ktoś ma cricut mini i opanował ustawienia noża i docisku w przypadku papieru do scrapbookingu? Strzępi mi i nie docina na standardowych ustawieniach. Nieważne czy wzór mały czy duży, mam wrażenie, że mnie ta maszyna nie lubi. Do drugiej w nocy ją prosiłam by uległa, zmarnowałam mnóstwo papieru, a to diabelstwo uparte jak nie wiem co.

PostNapisane: Pt lut 13, 2015 11:07 am 
expert
expert

Papier.alejka, jak naprawdę nic nie działa, to bym obstawiała, że masz tępe ostrze ;)

PostNapisane: So lut 14, 2015 12:44 am 
początkujący
początkujący

też nad tym się zastanawiałam, ale kurcze to nówka sztuka nieśmigana. Zaczynam żałować, że nie kupiła BS :(
Od wczoraj cięcie idzie troszkę lepiej, ale to i tak nie jest to-muszę wzory docinać skalpelem, a jak wysunę bardziej ostrze to już mi ciągnie papier

PostNapisane: Pt kwi 10, 2015 8:55 am 
specjalista
specjalista

Witajcie kiedyś na forum był wontek odnośnie BIG SHOTA o naprawie nie mogę znaleść moja maszynka kończy swój żywot połamały się prawie wszystkie ząbki czy da się coś jeszcze z nią zrobić ? Nie jest stara polubiłyśmy się a koszt nowej mnie przeraża na dzień dzisiejszy proszę o pomoc i dziękuję.

PostNapisane: Pt lut 24, 2017 1:20 pm 
początkujący
początkujący

Witam.Mam w planach zkup maszynki,plotera bądź lasera do wycinania w
papierze i kartonie.Chciałabym, aby urządzenie,które kupię wycinało skomplikowane,
koronkowe wzory typu zaproszenia ślubne.Mam wielką prośbę,pomóżcie mi w wyborze
urządzenia.Pieniążki,które mogę przeznaczyć na któreś z urządzeń to około 5.000 zł.
Choć scrapbookingiem zajmuję się już dłuższy czas to do tej pory nie miałam żadnej maszynki.
Wszystko robiłam ręcznie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3804 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 250, 251, 252, 253, 254

Strefa czasowa: UTC + 1